З 25 жовтня по 11 листопада 2021 року на базі Хмельницького окружного адміністративного суду студенти третього курсу спеціальності «Право» проходили навчання в Освітньо-волонтерській школі адміністративного процесу. Усього за три тижні навчання слухачі Школи опанували концентрований об’єм теорії та практики – 10 міні-лекцій, 17 годин практичних та волонтерських занять.
Лекційні заняття охопили різні аспекти юридичних питань, зокрема студенти:
- дізнались секрет успіху найдосвідченішої судді Хмельницького окружного адміністративного суду;
- навчились складати процесуальні документи для звернення до суду в порядку адміністративного, господарського та цивільного судочинства;
- поглибили свої знання щодо представництво прокурора в адміністративному судочинстві;
- розібрались у структурі та повноваженнях працівників апарату суду;
- засвоїли специфіку загальної юрисдикції місцевих судів;
- оволоділи новими знаннями щодо захисту довкілля у адміністративному судочинстві;
- отримали корисні поради щодо виконання судових рішень на прикладі адміністративного процесу;
- прослухали спіч щодо посадових обов’язків, функцій та завдань, які виконує помічник судді;
- здобули практичні поради щодо особливостей адвокатської діяльності та ролі адвоката в адміністративному процесі.
Практичні та волонтерські заняття вмістили в себе необхідний рівень вмінь та навичок у процесі документообігу. Студенти познайомились з роботою секретарів судового засідання, працівників канцелярії і архіву.
У останній день навчання в Освітньо-волонтерській школі адміністративного процесу, в урочистій обстановці нашим студентам: Мазур Ангеліні, Бесчасній Олені, Зінчуку Володимиру та Жигунову Богдану були вручені сертифікати про успішне завершення навчання та невеличкі пам’ятні подарунки.
Варто відмітити, що студенти високо оцінили час, проведений у стінах суду та трудову атмосферу у колективі: «Освітньо-волонтерська школа адміністративного процесу – це перша школа в яку я ходила із задоволенням! Щодня ми отримували багато корисної та цікавої інформації, яка стосувалася не лише роботи суду, а й інших сфер юридичної діяльності. Ми мали змогу спілкуватися з досвідченими професіоналами, навчилися складати документи, які необхідні для звернення до суду, а також застосували свої знання на практиці. Це безцінний досвід, який знадобиться нам в майбутньому» – поділилася своїми враженнями студентка групи Право-19 Ангеліна Мазур.
Хочемо подякувати всім організаторам Школи за ті знання та досвід, які здобули наші студента за час навчання та побажати не зупинятися на досягнутому! Особлива подяка – заступниці керівника апарату Хмельницького окружного адміністративного суду Олені Володимирівні Розумняк. Сподіваємося, що це лише початок нашої співпраці.
З повагою і найкращими побажаннями студенти-юристи та викладачі кафедри права Хмельницького національного університету.