Хмельницький окружний адміністративний суд

В рамках вивчення дисципліни «Адміністративне судочинство», 15 листопада 2023 року студенти групи Право-21-1 ознайомились з діяльністю Хмельницького окружного адміністративного суду. Основними спікерами заходу виступили керівник апарату Олександр Панчук та заступник керівника апарату Олена Розумняк.

Олександр Панчук розповів про особливості предмету адміністративної юрисдикції, структуру Хмельницького окружного адміністративного суду, етапи проходження адміністративної справи – від подання позову і до видачі виконавчих документів. Дізнались студенти і про цифровізацію адміністративного судочинства, про результати запровадження електронного судочинства, про завантаженість суддів, категорії справ, які переважають в адміністративних судах тощо.

Олена Розумняк розповіла студентам про специфіку роботи секретарів судових засідань та помічників суддів, а також ознайомила з роботою різних структурних підрозділів суду. Також студенти мали змогу на практиці побачити проведення засідання по відозв’язку.

Керівник сектору обліку виконавчих документів Юлія Кучер цікаво та емоційно розповіла про свою роботу, адже саме до цього сектору звертаються громадяни за отриманням копії судового рішення по своїй справі.

З приємністю слід зазначити, що в Хмельницькому окружному адміністративному суді працюють  і наші випускники – Олеся Кліменчук, Олена Бесчасна, Олександр Костик, Володимир Зінчук та Вікторія Задворна.

Студенти на практиці побачили діяльність суду адміністративної юрисдикції і з задоволенням реагували на пропозиції приходити на практику, а потім і на роботу до Хмельницького окружного адміністративного суду.