19 травня 2022 року відбулось засідання секції «Право» щорічної студентської наукової конференції. В роботі конференції взяли участь студенти всіх курсів спеціальності «Право», а також студенти інших спеціальностей.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-1-768x480-1.png)
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-2-768x480-1.png)
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-3-768x480-1.jpg)
Спочатку представили свої доповіді з проблем теорії держави та права студенти першого курсу. Діана Войналович розповіла про сучасний розвиток українського суспільства через призму досвіду світового демократичного управління для подальшої реалізації демократичного врядування в Українській Державі. Вадим Хомюк розкрив сутність правових аспектів демократії як загальнолюдської цінності, зупинився на ролі громадянського суспільства для розвитку та функціонування демократії.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-4-1024x640-1.png)
Проблеми розвитку громадянського суспільства в Україні та шляхи їх вирішення стали предметом дослідження Романа Онищака. Студент переконаний, що в найближчому майбутньому розвиток громадянського суспільства в Україні залежатиме від того, наскільки держава та суспільство зможуть усунути причини дестабілізуючих факторів та створити умови в кожній сфері життєдіяльності суспільних відносин.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-5-1024x640-1.png)
В центрі уваги студентів були і питання війни. Аня Стреніцька розкрила зміст правового режиму воєнного стану, повноваження Президента України при оголошенні воєнного стану в державі, а також проаналізувала особливості державної реєстрації шлюбу в умовах воєнного стану.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-6-1024x640-1.png)
Юля Янюк детально висвітлила особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами у період дії воєнного стану.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-7-1024x640-1.png)
На основі аналізу положень Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідних рішень КСУ та постанов КМУ висвітлила у своєму виступі проблемні питання виплат щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни Наталя Гончарук.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-8-1-1024x640-1.png)
Актуальні питання оновлення Цивільного кодексу України стали предметом дослідження Руслани Решетарчук.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/fotot-9-1024x640-1.png)
Богдана Абраменко зупинилась на проблемах правового регулювання діяльності благодійних організацій в Україні. Актуальні проблеми конвекційної уніфікації норм міжнародного приватного права розкрила Ірина Забєліна. Богдана Телебей детально проаналізувала сучасний стан і причини деградації ґрунтів України та зупинилась на наслідках для природних ресурсів від вторгнення російських військ в Україну.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-10-1024x640-1.png)
Марія Гораш зробила цікаву та змістовну презентацію з питань вирішення спорів відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
![](https://pravo.khmnu.edu.ua/wp-content/uploads/sites/26/foto-11-1024x640-1.png)
Отже, пленарне засідання студентської конференції дало можливість студентам вдосконалити дослідницькі навички, розширити свої знання, задуматись над питаннями для подальших наукових розвідок.
Колектив кафедри зичить студентам подальших успіхів у навчанні та високих результатів у науковій діяльності!